امام صادق معجزه حضرت ابراهيم را تکرار نمودند

نوع اصطلاح :
عنوان :
امام صادق معجزه حضرت ابراهيم را تکرار نمودند
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: به شما سفارش مي‏کنم، پرهيزگار باشيد و با ارتکاب گناه، مردم را بر خود مسلط نکنيد و خويشتن را دچار ذلت و خواري ننمائيد.
يونس بن ظبيان نقل مي‏کند که با جمعيتي زياد در خدمت امام صادق عليه‏السلام بوديم. شخصي از حضرت سؤال کرد: يابن رسول‏الله پرنده‏هايي را که خداوند در قرآن مجيد ذکر نموده و خطاب به ابراهيم فرموده است: من الطير فصرهن اليک ثم اجعل علي کل جبل منهن.
آيا آن پرندگان از يک جنس بودند يا جنس‏هاي مختلف؟
حضرت فرمود: آيا مي‏خواهيد مانند آن معجزه را به شما نشان دهم؟ ما همه گفتيم: بلي يابن رسول‏الله. حضرت چهار پرنده از جنس‏هاي مختلف را احضار فرمود طاووس و باز و کبوتر و کلاغ و آنها را ذبح نمود و سرهاي آن‏ها را نزد خود نگه داشت و بقيه آن‏ها را دستور داد با گوشت و استخوان کوبيدند و بعد به چهار قسمت تقسيم نمودند و در چهار خانه قرار دادند و بعد اول طاووس را صدا زدند. ما همگي ديديم که ذره ذره از هر گوشه خانه جدا شدند و به هم پيوستند و طاووس مثل اول ساخته شد و سرش به تن آن متصل شد. بعد از آن بقيه پرنده‏ها را صدا زد و به همين منوال آن‏ها هم به صورت قبلي خود درآمدند و چهار پرنده زنده شدند و بعد ما پس از اجازه از حضرت از آن مجلس بيرون رفتيم.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir