مائده‏ هاي آسماني

نوع اصطلاح :
عنوان :
مائده‏ هاي آسماني
ابي‏بصير به امام صادق عليه‏السلام عرض کرد: مردي کم بضاعت با افراد متمکن و ثروتمند رفيق سفر مي‏شود. آنان با ثروت بسياري که دارند آزادانه مصارف مسافرت را مي‏پردازند ولي او قادر نيست مانند آنها خرج کند. امام فرمود: دوست ندارم که خود را ذليل و پست نمايد، البته با کساني رفيق راه شود که در ثروت همانند وي هستند.
داوود بن کثير رقي نقل مي‏کند که: روزي در مجلس امام صادق عليه‏السلام بودم که ناگهان امام موسي عليه‏السلام به مجلس پدر بزرگوارش آمد. امام صادق عليه‏السلام از فرزند گراميش سؤال کرد: در کنف الطاف الهي محفوظم و از نعمت‏هاي نامتناهي حضرت حق محظوظم. اي پدر بزرگوار امروز به انار و انگور بسيار ميل دارم. داوود بن کثير نقل مي‏کند من گفتم سبحان الله الان زمستان است. انار و انگور از کجا مي‏شود تهيه کرد؟!
امام صادق عليه‏السلام فرمود: اي داوود خداوند متعال بر هر چيزي قادر است. داخل آن باغ شو و براي فرزندم انار و انگور بياور. من به جهت اطاعت امر حضرت به باغ رفتم ديدم که بر درختي خوشه‏هاي انگور و بر درخت ديگري انارهاي بزرگ و لطيفي ظاهر شده است. گفتم: اين از برکت و معجزات اولاد پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم است. سپس از آن انگورها و انارها چيدم و خدمت حضرت بردم. امام موسي کاظم عليه‏السلام از آن ميوه‏ها تناول نمود و فرمود: اين مائده به خدا قسم فضل خداي متعال است. همچنان که به مريم عمران عنايت فرمود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir