استفاده از بازوبندها جايز است؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
استفاده از بازوبندها جايز است؟
عبدالله بن سنان گويد: از امام صادق - عليه‏السلام - سؤال نمودم درباره‏ي ادعيه و بازوبندهائي که براي دفع شر عقرب، و مار و تعويذ و آنچه براي ديوانه يا سحر شده‏اي که عذاب مي‏برد به کار مي‏رود، که آيا جايز است يا خير؟
حضرت فرمود: اي فرزند سنان؛ استفاده از اينها اشکالي ندارد اگر از قرآن کريم و آيات آن فراهم شده باشد، و هر کس قرآن شفايش ندهد خداي شفايش ندهد.
و آيا در اين زمينه دليلي بهتر از خود قرآن کريم هست، مگر نه اينکه خداوند متعال مي‏فرمايد: (و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمة للمؤمنين) [1] «و از قرآن، آنچه شفا و رحمت است براي مؤمنان، نازل مي‏کنيم»؟
و مگر نه اينکه خداوند متعال مي‏فرمايد: (لو أنزلنا هذا القرآن علي جبل لرأيته خاشعا متصدعا من خشية الله) [2] «اگر اين قرآن را بر کوهي نازل مي‏کرديم، مي‏ديدي که در برابر آن خاشع مي‏شود و از خوف خدا مي‏شکافد»؟
از ما بپرسيد تا به شما تعليم کنيم، و شما را از آيات مفيد قرآن بر هر بيماري آگاه کنيم. [3] .

پی نوشت ها:
[1] سوره‏ي اسراء آيه‏ي 82.
[2] سوره‏ي حشر آيه‏ي 21.
[3] طب الائمة: ص 48، بحارالأنوار: ج 89 ص 203 ح 237.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir