ما به اموال شما نياز نداريم

نوع اصطلاح :
عنوان :
ما به اموال شما نياز نداريم
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: کسي که مي‏خواهد با نداشتن خويش و قوم، عزيز و محترم باشد، با نداشتن ثروت، غني و بي‏نياز باشد، با نداشتن مقام شامخ اجتماعي داراي ابهت و عظمت باشد، بايد خويشتن را از ذلت گناه و ناپاکي به محيط با عزت اطاعت الهي منتقل کند.
يکي از شيعيان نقل مي‏کند که مقداري از درهم و دينار را که به عنوان هديه داشتم خدمت امام صادق عليه‏السلام مي‏بردم و به نظرم زياد مي‏آمد. وقتي نزد حضرت رسيدم امام به خادم خود دستور داد طشتي را که در گوشه خانه بود نزديک آورد و حضرت ذکري بر زبان مبارک جاري ساختند ديدم آن قدر دينارهاي سرخ طلا در طشت ظاهر شد که بين من و حضرت حائل شد. سپس امام رو به من نموده و فرمود که: آيا تصور مي‏کنيد که ما محتاجيم به آنچه در نزد شماست ما از مال و اموال شما نمي‏گيريم مگر به خاطر تطهير و برائت ذم شما.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir