توسل به ائمه و زنده شدن برادر

نوع اصطلاح :
عنوان :
توسل به ائمه و زنده شدن برادر
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: روح مؤمن پس از آن که به امر الهي قبض شد در قالبي که شبيه جسد اصلي دنياي او است استقرار مي‏يابد. افراد با ايمان در عالم بعد از مرگ متنعمند. مي‏خورند و مي‏نوشند و موقعي که شخصي بر آنان وارد مي‏شود او را به همان صورتي که در دنيا بود، مي‏شناسند.
روايت شده است که دو برادر از اهل کوفه به زيارت مي‏رفتند و چون به ميان بيابان رسيدند يکي از آنها از شدت تشنگي وفات کرد. ديگري متحير بر بالين او نشست و نمي‏دانست که چه کند و پناه به حق سبحانه و تعالي برد و از اهل‏بيت حضرت رسالت راه نجات مي‏خواست و يک يک ائمه را مي‏خواند تا آن که به امام ناطق جعفر بن محمدالصادق عليه‏السلام رسيد. نگاه کرد و مردي را پيش خود ايستاده ديد. مرد پرسيد: حالت چگونه است؟ گفت: برادرم فوت کرده و من نمي‏دانم در اين بيابان چه کنم. آن مرد تکه عودي به او داد و گفت: اين را در ميان دو لب برادرت بگذار. جوان آن عود را در ميان دو لب وي نهاد، در همان لحظه به فرمان حضرت ذوالجلال برادرش زنده شد. از وي پرسيد که تشنه است، گفت: نه، سپس به اتفاق به کوفه رسيدند.
بعد از مدتي برادري که دعا مي‏کرد اتفاقا به مدينه رفت و به خدمت حضرت صادق عليه‏السلام رسيد. چون چشم حضرت به او افتاد فرمود: حال برادرت چگونه است؟
پاسخ داد، سلامت است. آن حضرت فرمود: آن پاره عود را که از ساق عرش آمده بود چه کردي؟ گفت: يابن رسول‏الله چون برادرم زنده شد من از شدت خوشحالي آن را فراموش کردم. حضرت فرمود: آن وقت که تو دعا مي‏کردي و از ما کمک مي‏خواستي، برادرم خضر پيش ما حاضر بود. او را پيش تو فرستادم و آن پاره عود را که از ساق عرش آورده بودند پيش شما آورد. هنگامي که برادرت زنده شد، عود به ما رسيد. بعد از آن حضرت خادم را طلبيد و فرمود تا آن پاره عود را حاضر کردند و به آن شخص نشان داد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir