عبدالله شبراوي قاهري شافعي

نوع اصطلاح :
عنوان :
عبدالله شبراوي قاهري شافعي
وی در سال 1137 که جامع «ازهر» به طور رسمي به عنوان پايگاه مهم و مرکز علمي مذهبي درآمد، با وجود اکابر علما شبراوي به رياست آن مرکز برگزيده شد، کتاب «الاتحاف بحب الأشراف» از تأليفات اوست(متوفي 1172 هـ) ، او درباره‏ي امام صادق عليه‏السلام مي‏نويسد:
«السادس من الائمة جعفر الصادق ذو المناقب الکثيرة و الفضائل الشهيرة روي عنه الحديث کثيرون مثل مالک بن انس و أبوحنيفه و يحيي بن سعيد و ابن‏جريح و الثوري. ولد رضي الله عنه بالمدينة المنورة سنة ثمانين من الهجرة و غرر فضائله عن جبهات الأيام کاملة و توفي رضي الله عنه سنة 148 ه» [1] .
«جعفر صادق عليه‏السلام ششمين امام از ائمه داراي مناقب زياد و فضائل مشهور مي‏باشد از او بسياري از محدثين بزرگ از جمله: مالک بن انس، ابوحنيفه، يحيي بن سعيد و ابن‏جريح و ثوري. حديث نقل کرده‏اند. در سال 80 هجري در مدينه متولد شد و فضائل درخشانش بر پيشاني روزگار نقش بسته است. آن حضرت در سال 148 فوت کرد».

پی نوشت ها:
[1] الاتحاف بحب الأشراف، ص 54.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir