سفارشات امام صادق به جميل بن دراج

نوع اصطلاح :
عنوان :
سفارشات امام صادق به جميل بن دراج
امام صادق عليه‏السلام به جميل بن دراج فرمود: بهترين شما شيعيان، کساني هستند که اهل سخاوت و بخشش باشند و بدترين شما افراد بخيل مي‏باشند. و از اعمال شايسته اين است که به برادران ديني خود احسان کني و در حوايج آنان تلاش نمايي چرا که اين اعمال بيني شيطان را به خاک مي‏مالد و انسان را از آتش دوزخ نجات مي‏دهد و وارد بهشت مي‏کند.
اي جميل بن دراج، اين حديث را براي دوستان شايسته‏ي خود بيان کن. جميل به امام صادق عليه‏السلام مي‏گويد: فداي شما شوم دوستان شايسته‏ي من چه کساني هستند؟ امام عليه‏السلام فرمود: کساني که در سختي‏ها و آساني‏ها به برادران خود احسان و اکرام مي‏نمايند. سپس فرمود اي جميل، مگر نمي‏داني که اين عمل براي برادران شايسته آسان خواهد بود؛ [تو بنگر چگونه] خداوند افرادي را ستايش نموده که از دنيا مال اندکي داشته‏اند و درباره‏ي آنان فرموده است: (و يؤثرون علي أنفسهم و لو کان بهم خصاصة و من يوق شح نفسه فأولئک هم المفلحون) [1] .

پی نوشت ها:
[1] خصال صدوق باب الثلاثة.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir