ارتباط با جوانان

نوع اصطلاح :
عنوان :
ارتباط با جوانان
امام صادق عليه‏السلام توجه خاصّي در جذب و تربيت جوانان داشتند. هشام جواني بود که محضر امام صادق عليه‏السلام را درک کرد و به شکوفايي علمي رسيد. مفضل ابن عمرو شماري ديگر از جوانان جزو ياران خاص آن حضرت بودند. عده‏اي از اهل کوفه براي امام صادق عليه‏السلام نامه نوشتند و به آن حضرت گفتند: مفضل ابن عمر که يکي از ياران شماست با افراد ناباب و کبوتر باز نشست و برخاست مي‏کند و با آن‏ها ارتباط دارد. شايسته است که شما به او دستور فرماييد تا از آنان کناره ‏گيري کند. حضرت نامه‏اي براي مفضل نوشت و زرارة، محمد ابن مسلم و ابوبصير را مأمور رساندن نامه به مفضل کرد. حضرت در آن نامه از مفضل خواسته بود تا اشياء و وسايل بسياري را براي آن حضرت تهيه نموده، به خدمتش ارسال نمايد. مفضل پس از خواندن نامه، نامه رسانان را از محتواي نامه آگاه ساخت. آن‏ها گفتند: براي ما تهيه آن‏ها مقدور نيست. مفضل آن‏ها را به صبحانه دعوت کرد. آن‏ها مشغول خوردن صبحانه شدند. مفضل افرادي را به سراغ ياران جوان خود فرستاد. آن‏ها به خدمت مفضل رسيدند. مفضل نامه حضرت را به آن‏ها نشان داد. طولي نکشيد که آن‏ها همه آنچه را که امام خواسته بود فراهم ساخته، تقديم مفضل کردند. آن گاه مفضل رو به حاملان نامه کرد و فرمود: آيا شما مي‏خواهيد من اين‏ها را از خود دور کنم؟
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir