مأموران دولت، امام را تا صبح پشت دروازه نگاه داشتند

نوع اصطلاح :
عنوان :
مأموران دولت، امام را تا صبح پشت دروازه نگاه داشتند
مرازم و مصادف دو نفر از ياران امام صادق‏اند. مي‏گويند همراه امام صادق از بغداد به قصد شهري به نام صالحي بيرون آمديم.مأموران دولت که از محموله‏هاي مسافران عشريه مي‏گرفتند مانع ورود ما به شهر شدند؛ در حالي که ما هيچ گونه محموله‏اي نداشتيم و حضرت چندين بار در فواصل زماني تقاضاي موافقت کرد اما آنها قبول نکردند.
مرازم گويد: ناراحت شديم. از امام اجازه‏ي کشتن او را خواستيم اما امام موافقت نکرد تا آنکه ساعت‏ها از شب سپري شد تا موافقتشان را براي ورود امام به شهر جلب کرديم. [1] .
امام صادق از ترس ابوالعباس سفاح که رؤيت هلال را اعلان کرده بود، يک روز از روزه‏ي رمضان را خورد و به ابوالعباس گفت: اگر تو روزه گرفتي ما هم مي‏گيريم واگر افطار کردي ما هم افطار مي‏کنيم. به حضرت گفتند: يک روز از رمضان را مي‏خوري!؟ [2] فرمود: به خدا قسم اگر روزه‏ي يک روز از رمضان را بخورم بهتر است که از اينکه گردنم را بزنند.

پی نوشت ها:
[1] کافي، ج 8، ص 87.
[2] سفينةالبحار، ج 2، ص 681.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir