مشاهده سگ و خوک در طواف

نوع اصطلاح :
عنوان :
مشاهده سگ و خوک در طواف
دو نفر به مخاصمه، شرفياب محضر حضرت امام صادق عليه‏السلام شدند و هر يک براي غلبه بر ديگري تلاش مي‏کرد. امام عليه‏السلام فرمود: آن کس که با ظلم و ستم بر خصم خود غلبه مي‏کند بايد بداند که پيروزي خوب و شرافتمندانه‏اي به دست نياورده است.
هم چنين ابوبصير روايت مي‏کند که سالي در خدمت امام جعفرصادق عليه‏السلام به حج مي‏رفتم، در هنگام طواف خدمت آن حضرت عرض کردم يابن رسول‏الله حق سبحانه و تعالي اين خلق را مي‏آمرزد؟
حضرت فرمود: اي ابوبصير اين جماعتي را که مي‏بيني، بيشتر ايشان سگان و خوکانند. گفتم: ايشان را چنان چه هستند به من نشان ده. پس آن حضرت سخن چند بر زبان مبارک جاري ساخت و دست بر چشم من کشيد. من آن جماعت را چنان که آن حضرت فرمود ديدم.
پس خدمت آن حضرت عرض کردم، که چشم مرا به حالت اول برگردان. چنان کرد، پس ايشان را مثل اول ديدم. سپس آن حضرت فرمود: يا ابامحمد انتم في الجتة تجرون و بين اطباق النار تطلبون فلا توجدون. يعني شما در بهشت شادمان و خوشحال باشيد و شما را در طبقات جهنم طلب کنند و نيابند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir