ديدار از خانواده به يک چشم بر هم زدن

نوع اصطلاح :
عنوان :
ديدار از خانواده به يک چشم بر هم زدن
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: کسي که مي‏خواهد با نداشتن خويش و قوم، عزيز و محترم باشد، با نداشتن ثروت، غني و بي‏نياز باشد، با نداشتن مقام شامخ اجتماعي داراي ابهت و عظمت باشد، بايد خويشتن را از ذلت گناه و ناپاکي به محيط با عزت اطاعت الهي منتقل کند.
معلي بن حنينس روايت مي‏کند که روزي در خدمت امام جعفرصادق عليه‏السلام نشسته بودم که فرمود: يا معلي چگونه است که تو را اندوهناک مي‏بينم؟ گفتم: اي حضرت شنيده‏ام که در عراق وبائي آمده، براي خانواده‏ام نگرانم. حضرت فرمود: مي‏خواهي ايشان را ببيني؟ گفتم: آري. فرمود: صورتت را برگردان، صورت خود را گردانيدم، آن گاه فرمود: به اين طرف نگاه کن. وقتي نگاه کردم خانه خودم را پيش چشمم ديدم.
پس حضرت فرمود: اکنون وارد خانه خود شو و اهل‏بيت خودت را ببين و زود بازگرد. من داخل خانه خود شدم، اهل خانواده‏ام را از کوچک و بزرگ صحيح و سالم يافتم و هر چه در خانه ما بود، ديدم. آن گاه بيرون آمدم و به خدمت آن حضرت رسيدم. حضرت فرمود: صورتت را برگردان، چون صورتم را برگرداندم هيچ نديدم.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir