گنجهاي زمين و کليدهاي آن

نوع اصطلاح :
عنوان :
گنجهاي زمين و کليدهاي آن
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: دوستي انسان را با دوستش سه چيز با صفا مي‏کند: با چهره‏ي باز برخورد داشتن، در مجلس براي او جا باز کند، هر گاه خواست نزد او بنشيند به هر نامي که دوست مي‏دارد او را بخواند.
و از يونس بن ظبيان، و مفضل بن عمر و ابوسلمه؛ و حسين بن ثوير روايت مي‏کند که گفتند:
خدمت حضرت صادق عليه‏السلام بوديم، فرمود: گنجهاي زمين و کليدهاي آنها نزد ماست و اگر بخواهم با پا به زمين اشاره کنم که: آن چه طلا در خود داري بيرون کن؛ خواهد کرد و آن گاه حرکت کرد و با پا خطي به زمين کشيد؛ زمين شکافته شد، سپس دست دراز کرد و شمش طلايي به قدر يک وجب بيرون آورد و فرمود: خوب نگاه کنيد. نگاه کرده و شمشهاي زيادي ديديم که روي هم چيده شده و مي‏درخشد. يکي از ما گفت: قربانت شوم شما اين گنجها را داريد و شيعيانتان محتاجند؟ فرمود: به زودي خداوند دنيا و آخرت را براي ما و شيعيانمان جمع خواهد کرد و آنان را در بهشتهاي پر نعمت وارد مي‏کند و دشمنان ما را وارد دوزخ مي‏کند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir