غيبگويي حضرت باعث تشيع ما شد

نوع اصطلاح :
عنوان :
غيبگويي حضرت باعث تشيع ما شد
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: کوتاهي در سه چيز سبب ناکامي است: طمع بخشش از صاحب جود، همنشيني با دانشمند و جلب خشنودي بالا دست آن که بر تو تسلطي دارد.
و از صفوان بن يحيي نقل مي‏کند که:
جعفر بن محمد بن اشعث به من گفت: مي‏داني چرا ما شيعه شديم و علت اين که اين مذهب را شناختيم چه بود؟ با اين که صحبتي از آن نزد ما نبود و آن چه ديگران در اين باره مي‏دانستند ما نمي‏دانستيم؟ گفتم: علتش چه بود؟ گفت: منصور دوانيقي به پدر من محمد بن اشعث گفت: اي محمد مرد عاقلي را پيدا کن که مأموريتي براي من انجام دهد. پدرم گفت: او را يافتم؛ اين فلان کس پسر مهاجر دايي من است. گفت: او را بياور. او را نزد منصور بردم. به او گفت: اي مهاجر! اين پول را بگير و به مدينه برو و به نزد عبدالله بن حسن بن حسن و عده‏اي از کسان او از جمله حضرت صادق عليه‏السلام برو و به آنها بگو: من مرد غريبي از اهل خراسانم و آن جا شما شيعياني داريد که اين مال را براي شما فرستاده‏اند، و به اين شرط و اين شرط مقداري به هر يک بده؛ و هنگامي که پول را گرفتند، بگو: من واسطه‏ام و دوست دارم قبض رسيد آن را بنويسيد که خط شما را داشته باشم.
آن مرد پول را گرفت و به مدينه رفت، سپس نزد منصور بازگشت. محمد بن اشعث نيز آن جا بود. منصور گفت: چه خبر؟ گفت: همه را ملاقات کرده، پول را دادم و اين قبض رسيد آنها است؛ به جز جعفر بن محمد عليه‏السلام که در مسجد پيامبر صلي الله عليه و آله خدمت ايشان رسيدم، نماز مي‏خواند، پشت سر حضرت نشستم تا نماز ايشان تمام شود و بعد آن چه به ديگران گفتم به ايشان نيز بگويم.
پس حضرت نمازش را زياد طولاني نکرد و سلام داد و فرمود: اي مرد! از خدا بترس و اهل‏بيت پيامبر را فريب نده که تازه از چنگال بني‏مروان بيرون آمده و همه محتاج هستند. گفتم: خدا تو را شايسته دارد، مگر چه شده؟ حضرت سر مبارک خود را نزديک آورد و همه‏ي جرياني را که بين من و تو بود، خبر داد؛ که گويا مانند شخص سومي در مجلس حضور داشته است.
منصور گفت: اي پسر مهاجر! هر خاندان نبوتي محدثي دارند (محدث کسي است که فرشته‏اي براي او حديث و اخبار غيبي و علومي را به او بياموزد) و امروز جعفر بن محمد عليه‏السلام محدث ما است و اين غيبگويي و معجزه موجب تشيع ما شد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir