فقط اجازه رفتن مي‏خواهم

نوع اصطلاح :
عنوان :
فقط اجازه رفتن مي‏خواهم
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: هر کس فردايش از امروزش بدتر باشد فريب خورده به حساب مي‏آيد، يعني فريب هواهاي نفساني و دنيا را خورده است.
و از معاوية بن عمار؛ و علا بن سيابه؛ و ظريف بن ناصح نقل مي‏کند که: چون منصور کسي را فرستاد که حضرت صادق عليه‏السلام را حاضر کند، آن حضرت دست بلند کرد و گفت: خدايا! تو آن دو پسر را (که خداوند در سوره‏ي کهف نقل مي‏کند) براي شايستگي پدر و مادرشان حفظ کردي؛ تا آن جا که گفت: هنگامي که ربيع جلوي خانه‏ي منصور با آن حضرت مواجه شد، گفت: اي ابوعبدالله (کنيه حضرت صادق عليه‏السلام است) چقدر دل منصور از شما پر است؟! شنيدم که مي‏گفت: به خدا! کليه‏ي نخل‏هاي آنها را قطع مي‏کنم؛ و کليه‏ي اموالشان را غارت مي‏کنم و همه‏ي فرزندانشان را اسير مي‏کنم؛ پس آن حضرت آهسته چيزي گفت و لبهاي مبارک خود را حرکت داد. هنگامي ‏که وارد شد، سلام کرد و نشست؛ منصور جواب داد و گفت: به خدا! تصميم گرفتم که کليه‏ي نخل‏هاي شما را ببرم و همه‏ي اموالتان را بگيرم؛ تا آن جا که گفت: اينک هر حاجتي داري بيان کن؛ فرمود: فقط اجازه‏ي رفتن مي‏خواهم. گفت: اختيار با شماست، پس حضرت به منزل بازگشت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir