عاقبت بدگويي درباره حضرت علي

نوع اصطلاح :
عنوان :
عاقبت بدگويي درباره حضرت علي
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: هر کس تيغ سرکشي و ستم برکشد، به همان تيغ کشته مي‏شود.
و از ابوالصالح کناني نقل مي‏کند که گفت:
به حضرت صادق عليه‏السلام گفتم: ما همسايه‏اي همداني به نام جعد بن عبدالله داريم که با ما مجالست مي‏کند و هنگامي که ما حضرت علي عليه‏السلام را ياد مي‏کنيم، سخنهاي ناروا درباره‏ي او مي‏گويد، آقاي من! آيا اجازه مي‏دهي که او را بکشم؟ حضرت فرمود: اي ابوالصباح اين کار را مي‏کني؟ گفتم: به خدا قسم آري؛ اگر اجازه دهي دامي براي او مي‏گسترم؛ هنگامي ‏که به دام افتاد، با شمشير به او حمله مي‏کنم و او را مي‏زنم تا جان دهد. حضرت فرمود: اي ابوالصباح! اين فتک است (يعني قتل از روي خدعه و غافلگيري است) و پيامبر صلي الله عليه و آله از اين گونه کشتن‏ها جلوگيري کرده؛ اي ابوالصباح! اسلام زنجير فتک است (يعني مانع از آن است) بلکه او را واگذار، به زودي ديگري از تو کفايت مي‏کند. ابوالصباح گفت: به کوفه برگشتم و بيش از هجده روز نگذشت که براي نماز صبح به مسجد رفتم و پس از نماز تعقيب مي‏خواندم که مردي با پا مرا تکان داد و گفت: اي ابوالصباح بشارت! گفتم: خدا تو را به خير بشارت بدهد، چه خبر است؟ گفت: ديشب جعد بن عبدالله در خانه‏اي که در جبانه (نام چند محل در کوفه است) داشت خوابيده بود؛ وقتي خواستند براي نماز بيدارش کنند، او را مرده يافتند و مثل مشگ پر باد روي زمين افتاده، خواستند جنازه‏اش را از زمين بردارند، گوشت بدنش از استخوانش جدا مي‏شد، او را در پوستي جمع کردند و زير بدنش ماري پيدا شد. به هر حال او را دفن کردند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir