مؤمن به نور خدا مي‏بيند

نوع اصطلاح :
عنوان :
مؤمن به نور خدا مي‏بيند
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: کسي که با رفيق بد رفاقت کند، سالم نمي‏ماند.
و از محمد بن حرب حکومت مدينه نقل مي‏کند که گفت:
به حضرت صادق عليه‏السلام عرض کردم: يابن رسول‏الله! مسأله‏اي در دل دارم، مي‏خواهم از شما بپرسم، فرمود: اگر مي‏خواهي قبل از پرسش از سؤال تو خبر دهم و اگر هم مي‏خواهي بپرس. گفتم: چگونه قبل از پرسش از قلب من خبر مي‏دهي؟ فرمود: از باريک‏بيني و فراست؛ مگر کلام خدا را نشنيده‏اي:
«در اين (هلاکت قوم لوط) براي باريک‏بينان (و اهل فراست) نشانه‏هايي است؛ سوره‏ي حجر آيه 75».
و هم چنين کلام پيامبر صلي الله عليه و آله را که مي‏فرمايد: از فراست مؤمن برحذر باشيد که به نور خدا مي‏بيند؟ گفتم: يابن رسول الله! از سؤال من خبر بده، فرمود: مي‏خواستي بپرسي چرا هنگام ريختن بتها از بام کعبه، علي عليه‏السلام با آن قوت و شدتي که داشت نتوانست پيامبر صلي الله عليه و آله را حمل کند؟ عرض کرد: به خدا! همين را مي‏خواستم بپرسم، اينک جوابش را بفرمائيد.
سپس پاسخهاي عجيبي از آن حضرت نقل مي‏کند تا آن جا که مي‏گويد: پس برخاستم و سر مبارک حضرت را بوسيدم و گفتم: خدا بهتر مي‏داند پيامبري خود را کجا قرار دهد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir