امير شما مرد

نوع اصطلاح :
عنوان :
امير شما مرد
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: آدم دين‏دار برادران ديني خود را دوست مي‏دارد.
و از معاوية بن عمار؛ و معاوية بن وهب؛ و ابن‏سنان نقل مي‏کند که گفتند:
هنگامي که داوود بن علي مأمور فرستاده بود و معلي بن خنيس را کشته بود، حضرت صادق عليه‏السلام يک ماه به ملاقات داوود نرفت. داوود کسي را فرستاد که نزد من بيا، باز از رفتن خودداري کرد؛ پنج نفر مأمور فرستاد و گفت: او را بياوريد، اگر خودش نيامد، سرش را بياوريد. مأمورين در حالي که ما خدمت او بوديم و حضرت مشغول نماز بود و ما هم به ايشان اقتدا کرده بوديم، وارد شده و گفتند: داوود بن علي را اجابت کن؛ حضرت فرمود: اگر اجابت نکنم چه؟ گفتند: امير گفته در آن صورت سرت را نزد او ببريم. پس آن حضرت دستش را بلند کرده و بر شانه‏هاي خود گذاشت و پهن کرد و انگشتش را حرکت مي‏داد و دعا مي‏کرد و شنيديم که مي‏فرمود: الساعة، الساعة؛ ناگهان صداي شيون بلندي شنيديم. مأمورين گفتند: برخيز، فرمود: امير شما مرد و اين شيون براي او است؛ يکي از را بفرستيد، اگر براي او نبود، برمي‏خيزم و همراه شما مي‏آيم؛ يک نفر را فرستادند؛ طولي نکشيد که برگشت و گفت: اميرتان مرده و اين شيون براي اوست؛ مأموران برگشتند. گفتيم: قربانت قضيه چه بود! فرمود: غلام من معلي بن خنيس را کشته بود. تا آن جا که فرمود: خدا را به اسم اعظمش خواندم و خداوند فرشته‏اي با حربه‏اي فرستاد که به آلت تناسلي او زد و او را کشت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir