صفات خدايي براي ما قائل نشويد

نوع اصطلاح :
عنوان :
صفات خدايي براي ما قائل نشويد
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: نرمي و مدارا بر چيزي گذاشته نمي‏شود، مگر آن که او را زينت مي‏دهد و از چيزي گرفته نمي‏شود مگر آن که او را زشت مي‏گرداند.
و از اسماعيل بن عبدالعزيز نقل مي‏کند که گفت:
حضرت صادق عليه‏السلام به من فرمود: آبي براي من در مستراح بگذار؛ اطاعت کردم و حضرت وارد مستراح شد. من با خود گفتم: من درباره‏ي او چنين و چنان معتقدم و او مستراح مي‏رود و قضاي حاجت مي‏کند!! طولي نکشيد که حضرت بيرون آمد و فرمود: اي اسماعيل عمارت را بيش از طاقتش بالا مبر که خراب مي‏شود (و در عقيده از حد تجاوز نکن که متزلزل مي‏گردد) ما را بنده و مخلوق قرار دهيد؛ و هر چه مي‏خواهيد درباره‏ي ما بگوئيد (يعني از مقامات بندگان خدا، هر چه در حق ما بگوئيد به خطا نرفته‏ايد ولي صفات خدايي براي ما قائل نشويد) اسماعيل گفت: من قبلا درباره‏ي او اعتقاداتي داشتم و (به خدايي او قائل بودم).
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir