سرانجام هدايت شد

نوع اصطلاح :
عنوان :
سرانجام هدايت شد
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: در کارهاي دين با کسي مشورت کن به حکم دين داراي پنج صفت باشد: عقل و بردباري و تجربه و خيرخواهي و تقوي داشته باشد.
و از ابوعمير دياري از کسي که براي او نقل کرده روايت مي‏کند که گفت:
مردي که برادري جارودي مذهب داشت خدمت حضرت صادق عليه‏السلام رسيد. (جاروديها پيرو ابوالجارود زياد بن منذر هستند و معتقد به امامت حضرت علي عليه‏السلام به نص پيامبر صلي الله عليه و آله و کفر آن سه نفرند، گرچه در تفسير عقيده‏ي آنها خلاف است) حضرت فرمود:
برادرت چگونه است؟ گفت: قربانت! وقتي که مي‏خواستم بيايم حالش خوب بود، حضرت فرمود: چگونه است؟ گفت: همه‏ي حالاتش خوب است جز اين که به امامت شما معتقد نيست. فرمود: چرا؟ گفت: به جهت پرهيزکاري (احتياط مي‏کند) حضرت فرمود: هنگامي ‏که برگشتي به او بگو: پرهيزکاري تو در آن شب در نهر بلخ کجا بود؟!
و در اين حديث است هنگامي‏ که پيغام را به برادرش داد و قضيه را پرسيد، برادرش گفت: من رفيقي داشتم که کنيز زيبايي داشت؛ من کنار نهر بلخ با او همبستر شدم و به خدا احدي از خلق خدا از آن خبر نداشت، جز من و همان کنيز.
سپس نقل مي‏کند که: آن مرد خدمت حضرت صادق عليه‏السلام رسيد و به راه حق وارد شد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir