او را به دار مي‏آويزد

نوع اصطلاح :
عنوان :
او را به دار مي‏آويزد
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: مصافحه کنيد و با هم دست بدهيد که کينه را از بين مي‏برد.
از جمله اين که ابوبصير گفت:
حضرت صادق عليه‏السلام فرمود: آن چه درباره‏ي معلي بن خنيس به تو مي‏گويم به کسي نگو. گفتم: چشم. فرمود: معلي به درجه‏اي نرسد جز به آن شکنجه‏اي که از داوود بن علي به او مي‏رسد. گفتم: چه مصيبتي از داوود بن علي به او مي‏رسد. فرمود: او را مي‏طلبد و گردنش را مي‏زند و به دارش مي‏آويزد. گفتم: چه موقع؟ فرمود: سال آينده، چون سال بعد شد، داوود بن علي حاکم مدينه شد و به فکر معلي افتاده و احضارش کرد و از او خواست که اصحاب حضرت صادق عليه‏السلام را معرفي کند و نام آنها را بنويسد. گفت: من احدي از اصحاب حضرت صادق عليه‏السلام را نمي‏شناسم. من مردي هستم که براي بعضي کارهاي آن حضرت نزد ايشان رفت و آمد مي‏کنم. گفت: از من مخفي مي‏کني؟ اگر از من کتمان کني و حرف نزني تو را مي‏کشم. معلي گفت: مرا به مرگ تهديد مي‏کني؟ به خدا! اگر آنها زير قدم من باشند، قدم بر نمي‏دارم که تو به آنها دست يابي. داوود، معلي را کشت و به دار آويخت. چنان که حضرت صادق عليه‏السلام فرموده بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir