حضرت سه مشت شن به مرد سائل داد

نوع اصطلاح :
عنوان :
حضرت سه مشت شن به مرد سائل داد
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: هر که بدخلق است خود را به عذاب انداخته است.
نقل شده که: روزي منصور با آن حضرت سوار شد و به اطراف مدينه رفت و بالاي تپه‏اي که آن جا بود نشست و حضرت هم کنار او نشست. مردي آمد و خواست از منصور چيزي طلب کند ولي از او رو گرداند و از حضرت صادق عليه‏السلام چيزي مطالبه کرد؛ حضرت سه مشت پر از شنهاي تپه برداشت و در دامان او ريخت و فرمود: برو و گران بفروش؛ يکي از اطرافيان منصور به سائل گفت: تو پادشاه را گذاشتي و از مرد فقير و بي‏چيزي طلب کردي؟ سائل که پيشانيش از عطاي آن حضرت عرق کرده بود، گفت: از کسي سؤال کردم که به عطاي او مطمئن بودم (که محرومم نمي‏کند) و شنها را به منزل برد. زنش گفت: چه کسي اينها را به تو داد؟ گفت: جعفر، زن گفت: و چه فرمود؟ گفت: فرمود: گران بفروش. زن گفت: او راستگو است، کمي از اينها را نزد اهل خبره ببر که من بوي غنا و ثروتمندي از اينها مي‏شنوم؛ سائل مقدار کمي از شنها را برداشت و نزد يهوديان برد. آنها آن شنها را به ده هزار درهم خريدند و گفتند: بقيه را هم بياور، به همين قيمت مي‏خريم.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir