اطاعت حيوانات از حضرت

نوع اصطلاح :
عنوان :
اطاعت حيوانات از حضرت
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: بهترين زنان شما زني است که اگر مال در اختيارش گذاشتي سپاسگزاري کند و اگر به مصلحتي از وي منع نمودي خشنود و راضي باشد.
و از ابوخالد کابلي در حديثي نقل مي‏کند که:
حضرت صادق عليه‏السلام نامه‏اي به او داد که در جنگلي ببرد و فرمود: هر درنده‏اي که با تو آمد او را بياور. ابوخالد رفت و در راه برگشت درنده‏اي با او آمد. هنگامي که وارد شد، حضرت با او سخن گفت و من از رامي آن حيوان تعجب کردم. سپس حيوان رفت و طولي نکشيد که برگشت در حالي که کيسه‏اي در دهان داشت. گفتم: اين چيز عجيبي است. حضرت فرمود: ابوخالد! اين کيسه‏ي پولي است که فلان کس به وسيله‏ي مفضل بن عمر براي من فرستاده و اينک به آن نياز داشتم، اين حيوان را فرستادم تا کيسه را بياورد. و اينجا باش تا مفضل بيايد. چند روزي آن جا ماندم تا مفضل آمد و قصه را بيان کرد. سپس آن حيوان را حاضر کردند و مفضل آن را شناخت و گفت اين همان است که در راه به او برخوردم و کيسه را از من گرفت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir