عاقبت غاصبان خلافت

نوع اصطلاح :
عنوان :
عاقبت غاصبان خلافت
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: چيزي براي قلب مؤمن زيان بارتر از پرخوري نيست، پرخوري موجب دو چيز است: سنگدلي و هيجان شهوت.
و از داوود رقي نقل شده که گفت:
خدمت حضرت صادق عليه‏السلام رسيده گفتم: حال اين گروه (غاصبان خلافت) را بيان فرما. فرمود: شنيدن بهتر است يا ديدن؟ گفتم: ديدن. حضرت صادق عليه‏السلام به حضرت کاظم عليه‏السلام فرمود: آن عصا را بياور. حضرت عصا را آورد. پس حضرت صادق عليه‏السلام دست به زمين زد؛ شکافته شد و درياي سياهي پديد آمد، عصا را به دريا زد، شکافته شد و سنگ سياهي ظاهر شد، عصا را به سنگ زد، دري باز شد که همه‏ي آنها را که عده‏ي بي‏شماري بودند، ديدم که صورتشان سياه است. تا آن جا که گويد: به من فرمود: اين جبت است و آن طاغوت، و آن رجس فرمان (شايد اينها کنايه از آن سه نفر است) و آل لعين بن لعين و يک يک آنها را نام برد. سپس به سنگ فرمود: تا روز قيامت روي آنها باش.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir