سفيان ثوري

نوع اصطلاح :
عنوان :
سفيان ثوري
يکي ديگر از شاگردان امام صادق عليه‏السلام سفيان بن سعيد بن مسروق ثوري کوفي است. او چندين مرتبه در بغداد سکونت داشت و مسايل گوناگوني را از امام صادق عليه‏السلام روايت نموده و همان گونه که در بخش وصاياي امام صادق عليه السلام گذشت، آن حضرت وصيت‏هاي ارزشمندي را به او نموده است.
چنان که گذشت سفيان ثوري در مسأله‏ي زهد نيز با امام صادق عليه‏السلام مناظره اي کرده است، او در پايان عمر خود به بصره هجرت نمود و در سال 161 (ه ق) در بصره از دنيا رفت ولادت او نيز در سال 90 يا 91 و يا 92 واقع شده است.
عده اي گفته‏اند: او در ماجراي خونين شهادت زيد بن علي بن الحسين عليه السلام در بين لشکر هشام بن عبدالملک بوده است.
شاگردي او در محضر امام صادق عليه‏السلام در کتابهاي «تهذيب»، «نور الأبصار» «تذکرة»، «مطالب السؤال»، «الصواعق المحرقه»، «ينابيع المودة»، «حلية الأولياء» و «فصول المهمة» و کتب ديگر نقل شده است و رجاليون شيعه، او را از راويان امام صادق عليه‏السلام دانسته‏ اند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir