حکايت آدم و حوا در تورات

نوع اصطلاح :
عنوان :
حکايت آدم و حوا در تورات
در تورات که کتاب آسماني يهوديان دنيا است، قصه حضرت آدم و حوا چنين نقل شده است:
خدا حضرت آدم و حوا را به بهشت برد و به آنها گفت: از نعمت‏هاي اينجا استفاده کنيد و فقط از اين درخت دوري کنيد. اگر از ثمره‏ي اين درخت بخوريد فورا مي‏ميريد.
آنها ابتدا از آن درخت نخوردند، اما بعد شيطان نزد آنها رفت و گفت: چرا از ثمره‏ي اين درخت نمي‏خوريد؟ گفتند: چون خدا فرموده است نخوريد. گفت: آيا مي‏دانيد چرا خدا شما را از خوردن ثمره اين درخت منع کرده است؟ گفتند: خدا فرموده اگر از ثمره اين درخت بخوريد مي‏ميريد. شيطان گفت: خير، چنين نيست. اين درخت، درخت معرفت است و خدا چون خودش معرفت دارد و نمي‏خواهد ديگران معرفت پيدا کنند، به شما اجازه‏ي خوردن ميوه‏هاي اين درخت را نداده است. اکنون شما لخت و عور هستيد عورت شما پيدا است و اين عيب است، اما چون معرفت نداريد نمي‏فهميد. اگر از ميوه‏ي اين درخت بخوريد مي‏فهميد. آنها نيز از ميوه‏ي آن درخت خوردند و پس از آن به يکديگر نگاه کردند و گفتند: چرا ما اين چنين هستيم؟ چرا عورتمان پيدا است؟ و بدين ترتيب درک و معرفت پيدا کردند. خدا نيز فرمود: حال که از ثمره‏ي آن درخت خورديد بهشت ديگر جاي شما نيست.
نتيجه اين داستان اين است که العياذ بالله خدا به آدم و حوا دروغ گفت، اما شيطان راست گفت. خدا نمي‏خواست آنها بفهمند که لخت بودن عيب است و نمي‏خواست معرفت پيدا کنند، اما شيطان حقيقت را براي آنها روشن ساخت! اين حرفها و بدعتها در حال حاضر به عنوان دين در دنيا مطرح است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir