رفاقت تا جهنم

نوع اصطلاح :
عنوان :
رفاقت تا جهنم
در حالات يکي از مراجع نقل شده است که شخصي از ايشان درخواست غير معقولي داشت. ايشان در پاسخ او فرموده بودند: من تا در جهنم با شما رفيق هستم، اما ديگر در داخل جهنم با شما دوست نيستم! کنايه از اين که نمي‏خواهم به واسطه‏ي رفاقت با تو به جهنم بروم. تمام تلاش شيطان براي آن است که انسان را به داخل جهنم هدايت نمايد. گاهي براي انجام ندادن عبادت آن قدر به انسان فشار مي‏آورد که انسان العياذ بالله، از عبادت کردن بيزار مي‏شود و گاهي نيز او را چنان مشغول مستحبات و مکروهات مي‏کند که از واجبات باز ماند، و هر دو راه منتهي به جهنم مي‏شود. در حالات يکي از علما نقل مي‏کنند که هر کس هر چه از او مي‏خواست انجام مي‏داد و هيچ وقت «نه» نمي‏گفت، ولي در عين حال هيچ کس نمي‏توانست او را به انجام دادن کاري که به آن اعتقاد نداشت مجبور سازد. اين يک الگو است و ديگران نيز بايد سعي کنند اين گونه باشند. بايد مواظب بود تا رياست و آقايي دنيا با بهشت معامله نشود و انسان راهي جهنم نشود؛ چون مالکيت تمام دنيا در مقابل رفتن به جهنم، هيچ ارزشي ندارد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir