پارسايي

نوع اصطلاح :
عنوان :
پارسايي
اگر آدمي در دنيا حرص نورزد و خود را زياد آلوده و گرفتار نکند و به واسطه‏ي تقوي و پارسايي از اقدام در معاملات و کارهاي غير مشروع خودداري کند، زندگيش ساده، فکرش راحت، آسايشش بيشتر و خدا از او خشنود خواهد بود. در روز قيامت نيز عذابي از ناحيه‏ي تلاشها و کارهاي حرام دامنگير او نخواهد شد.
اما چه کسي اين حسابها را مي‏کند؟ چه کسي است که فکر حلال و حرام بکند، خير دنيا و آخرت را در نظر بگيرد، احتياط کار باشد، دست به هر عملي نزند، ولو براي آرامش وجدان خودش شده هر مسؤوليتي را به گردن نگيرد و تن زير بار وزر و وبال ندهد؟ تا آنجا که ما اطلاع داريم اين نوع اشخاص اندک‏اند. بکوشيد تا شما نيز از همين اشخاص اندک باشيد!
جعل الخير کله في بيت، و جعل مفتاحه الزهد في الدنيا. [1] .
همه‏ي خوبيها، در خانه‏اي گذارده شده و کليد آن، زهد (پارسايي و اجتناب از حرام و بي‏ميلي به توسعه طلبي) در دنيا قرار داده شده است.

پی نوشت ها:
[1] اصول کافي. ج 2، ص 128.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir