پاداش حجاج

نوع اصطلاح :
عنوان :
پاداش حجاج
تشرف به خانه‏ي خدا موفقيت بزرگي است. کسي که اين موفقيت نصيبش شد، سعادتي عظيم نصيب او شده است. ولي همان طور که محصلان هر کدام نمره‏ي مخصوصي مي‏گيرند، مراتب حجاج نيز يکسان نيست. هرکس وظيفه‏اش را کاملتر انجام دهد و عمق و واقع اعمال حج را بهتر درک کند، مرتبه و پاداش او زيادتر است. شما بکوشيد تا از راه کسب معرفت، تقوي، اخلاص و خدمت به خلق حجي کاملتر انجام داده باشيد.
الحجاج يصدرون علي ثلاثة اصناف: صنف يعتق من النار، و صنف يخرج من ذنوبه کهيئته يوم ولدته امه، و صنف يحفظ في اهله و ماله فذلک ادني ما يرجع به الحاج. [1] .
حجاج از مکه که بر مي‏گردند سه دسته‏اند: دسته‏اي که از آتش (جهنم) آزاد مي‏شوند. و دسته‏اي که از گناهان بيرون مي‏آيند، مانند روزي که از مادر متولد شده اند. و دسته‏اي که (تنها پاداش آنان آن است که) خانواده و مال آنها (از بلا) محفوظ مي‏ماند، (و اصلا آمرزشي براي آنها نيست مانند رياکاران) و اين کمتر پاداشي است که نصيب حاجي مي‏شود.

پی نوشت ها:
[1] وافي. ج 8، ص 40.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir