سليمانيه

نوع اصطلاح :
عنوان :
سليمانيه
فرقه‏ي سليمانيه نيز يکي از فرقه‏هاي زيديه است که منسوب به سليمان بن جرير است. اين فرقه به امامت و خلافت عمر و ابوبکر معتقدند، لکن عثمان و طلحه و زبير و عايشه را کافر مي‏دانند و اعتقاد دارند که امامت به وسيله‏ي شوري، گر چه به وسيله‏ي دو نفر از خيار امت باشد، مشروعيت پيدا مي‏کند. اين فرقه امامت و رهبري مفضول را با بودن افضل جايز دانسته و گمان کرده‏اند که امت چون با ابوبکر و عمر بيعت کردند و علي عليه‏السلام را رها نمودند تنها رعايت اصلح را در بيعت نکرده‏اند، چرا که علي عليه‏السلام نسبت به ابوبکر و عمر سزاوارتر به امامت بوده، ولي اين خطا سبب کفر و فسق آنان نمي‏شود.
از آنچه گفته شد آشکار مي‏شود که آنچه به زيديه نسبت داده مي‏شود که گفته اند امامت در غير اولاد فاطمه عليهاالسلام مشروعيت ندارد مربوط بعد از قيام زيد است که علاوه بر اين گفته‏اند بايد امام قائم به سيف نيز باشد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir