ظاهر شدن طلا از زمين

نوع اصطلاح :
عنوان :
ظاهر شدن طلا از زمين
روايت شده است: امام صادق (عليه‏السلام) با عده‏اي از اصحاب خود در جايي جمع شده بودند که امام صادق (عليه‏السلام) به آنها فرمود: «خزانه‏هاي زمين و کليدهاي آنها در دستان ماست و اگر بخواهم با يکي از دو پاي خود اشاره مي کنم که اي زمين! آنچه طلا در تو هست، بيرون بريز در همان لحظه بيرون مي ريزد».
سپس امام با يکي از دو پاي مبارکش به زمين اشاره اي کرد، زمين مقداري شکافته شد بعد از آن دست برد و شمش طلايي از زمين بيرون آورد که اندازه‏ي آن يک وجب بود.
حضرت فرمود: «در شکاف زمين خوب نگاه کنيد» اصحاب به شکاف زمين نگاه کردند، ديدند تعداد بسيار زيادي، شمش طلا روي هم انباشته شده است و درخشش فوق العاده‏اي از آنها ساطع مي شود.
يکي از اصحاب به امام عرض کرد: يابن رسول الله (صلي الله عليه و اله) خدا اين همه به شما عطا کرده است در حالي که شيعيان شما محتاج اند؟! حضرت فرمود: «بدرستي که حق تعالي، جمع خواهد کرد، براي ما و شيعه‏ي ما، دنيا و آخرت را و داخل خواهد کرد، ايشان را در جنات نعيم و داخل خواهد کرد، دشمن ما را در جهنم».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir