دعا حضرت يوسف در چاه چه بود؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعا حضرت يوسف در چاه چه بود؟
ابوبصير گويد: به امام صادق - عليه‏السلام - گفتم: دعاي حضرت يوسف در چاه چه بود، زيرا در اين مورد ما با هم اختلاف داريم؟
حضرت صادق - عليه‏السلام - فرمودند: هنگامي که يوسف - عليه‏السلام - در چاه بود، و از زندگي مأيوس شد گفت:
بارالها، اگر گناهان و خطاها چهره‏ي مرا نزد تو کريه کرده است و سبب شده است صداي مرا به سوي خود بالا نبري، و دعائي برايم اجابت نفرمائي، من تو را به حق آن پيرمرد يعقوب مسألت مي‏نمايم، و قسم مي‏دهم، پس رحم کن به ضعف و ناتواني او، و بين من و او را جمع نما، به تحقيق تو از حزن و اندوه او به خاطر من، و از شوق من به او آگاه هستي.
راوي گويد: سپس امام گريه نمودند و فرمودند: من نيز مي‏گويم:
بارالها، اگر گناهان و خطاها چهره‏ي مرا نزد تو کريه کرده است و سبب شده است تا صداي مرا به سوي خود به بالا نبري به ذات خودت مسألت مي‏نمايم و قسم مي‏دهم که مانند تو هيچ چيز نيست، و به پيامبرت محمد - صلي الله عليه و آله و سلم - پيامبر رحمت نزد تو متوسل مي‏شوم اي الله... اي الله... اي الله... اي الله.
راوي گويد: حضرت صادق - عليه‏السلام - فرمودند: اين دعا را بخوانيد، و بسيار آن را تکرار کنيد، زيرا بسيار شده به هنگام گرفتاري‏هاي بزرگ آن را خوانده‏ام. [1] .

پی نوشت ها:
[1] امالي صدوق، ص 403 ح 4.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir