آيا از کسانيکه عيسي زنده کرد بعد از آن زندگي نمود؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
آيا از کسانيکه عيسي زنده کرد بعد از آن زندگي نمود؟
ابان بن تغلب گويد: از امام صادق - عليه‏السلام - پرسيدم: آيا بود کسي که حضرت عيسي - عليه‏السلام - او را زنده کند و او پس از زنده شدن مدتي عمر کند، و روزي بخورد، و زن و فرزند دار شود؟
حضرت صادق - عليه‏السلام - فرمودند: بله، حضرت عيسي دوستي داشتند که با او در راه خدا پيوند برادري بسته بود، و هرگاه عيسي - عليه‏السلام - از نزديک منزلش مرور مي‏کرد در خانه‏ي او فرود مي‏آمد.
هنگامي پيش آمد که حضرت عيسي - عليه‏السلام - مدتي با او ملاقاتي نداشت، و وقتي بر خانه‏ي او عبور کرد خواست به او سلامي کند، مادرش از خانه بيرون شد، حضرت از آن زن راجع به پسرش سؤال کرد.
مادرش پاسخ داد: اي رسول خدا، او در گذشت.
حضرت عيسي فرمودند: آيا دوست داري او را مجددا ببيني؟
آن زن گفت: بلي.
حضرت عيسي فرمود: فردا که شد مي‏آيم تا او را برايت با اجازه و اذن خدا زنده کنم.
فردا که شد، حضرت آمد و به آن زن فرمود: برويم نزد قبر پسرت، سپس هر دو رفتند، تا به قبر آن مرد رسيدند آنگاه حضرت ايستاد و دعا فرمود و زنده شدن او را از خداوند خواست. قبر شکافته شد، و فرزند آن زن زنده شد.
هنگامي که چشم آن زن به پسرش افتاد، و آن پسر مادرش را ديد گريه کردند و همديگر را در آغوش گرفتند، حضرت عيسي را از اين منظره‏ي عاطفي رقتي گرفت، لذا به او گفت: آيا دوست داري با مادرت در دنيا بماني؟
گفت: اي پيامبر خدا؛ آيا با رزق و روزي و خورد و خوراک و تا مدتي از زمان، يا بدون روزي و بدون خورد و خوراک و بدون مدت؟
حضرت عيسي فرمودند: بلکه با روزي و خورد و خوراک و مدت بيست سال عمر مي‏کني؛ و ازدواج مي‏کني، و اولاد دار هم مي‏شوي.
گفت: اگر اين طور است بسيار خوب.
حضرت صادق - عليه‏السلام - فرمود: حضرت عيسي او را به مادرش داد، بيست سال عمر کرد، و همسر گرفت و داراي فرزند شد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالأنوار: ج 14 ص 233 ح 3.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir