منزلت و مقام حقيقي اهل بيت چيست؟

نوع اصطلاح :
عنوان :
منزلت و مقام حقيقي اهل بيت چيست؟
داود بن کثير گويد: به امام صادق - عليه‏السلام - گفتم: آيا شمائيد نماز، و زکاة و حجي که در کتاب خدا است؟
فرمود: اي داود؛ مائيم نماز در کتاب خداي عزوجل، و مائيم زکات، و مائيم روزه، و مائيم حج، و مائيم ماه حرام، و مائيم شهر حرام، و مائيم کعبه‏ي خدا، و مائيم قبله‏ي خدا، و مائيم وجه الله که خداوند فرمود: (فأينما تولوا فثم وجه الله)[1] «پس به هر سو رو کنيد، خدا آنجاست» ومائيم آيات و مائيم بينات.
و دشمن ما در کتاب خداي عزوجل فحشاء، و منکر، و ظلم و عدوان، و شراب و قمار، و بتان... و جبت، و طاغوت، و مردار و خون، و گوشت خوک هستند.
اي داود؛ خداوند ما را آفريد و خلقت ما را گرامي نمود، و ما را بر ديگران برتري داد، و ما را امانت داران خود، و نگهبانان، و خزانه‏داران آنچه در آسمانها و زمينهاي خود است قرار داد، و براي ما اضداد و دشمناني قرار داد، و از ما به صراحت و روشني در قرآن ياد کرد ، و از نامهاي ما به بهترين نامها، و محبوب‏ترين شان نزد خود نام برد.
و اضداد و مخالفان و دشمنان ما را در کتاب خود با کنايه نام برد، و به جاي نام آنان در کتاب خود مثال زد، و به مبغوضترين لفظها و اسمها نزد او و نزد بندگان متقي خود ياد کرد. [2] .

پی نوشت ها:
[1] سوره‏ي بقره: آيه‏ي 115.
[2] کنز الفوائد: 2 و 3، بحارالأنوار: ج 24 ص 303.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir