ظاهر کردن دريا و کشتي‏هايي از نقره در زمين

نوع اصطلاح :
عنوان :
ظاهر کردن دريا و کشتي‏هايي از نقره در زمين
ابوبصير مي‏گويد: روزي در خدمت امام جعفر صادق عليه‏السلام بودم. آن حضرت پاي مبارکش را بر زمين زد، ناگهان ديدم (در بعد ملکوتي) دريائي ظاهر شد و کشتي‏هايي از نقره در کنار آن دريا قرار دارند.
امام صادق عليه‏السلام به يکي از آن کشتيها سوار شدند و مرا نيز سوار کردند رفتيم تا به محلي رسيديم که در آنجا خيمه‏هايي از نقره زده بودند.
حضرت داخل هر يک از آن خيمه‏ها شدند و بيرون آمدند. سپس فرمود: «آن خيمه اي که اول داخل شدم خيمه‏ي رسول خدا صلي الله عليه و اله بود. خيمه‏ي دوم از حضرت امير المؤمنين عليه‏السلام و سومي خيمه‏ي حضرت فاطمه عليهاالسلام و چهارمي مال حضرت خديجه عليهاالسلام و پنجمي از امام حسن عليه السلام و ششمي از حضرت امام حسين عليه السلام و هفتم از حضرت علي بن الحسين عليهما السلام و هشتم از پدرم و نهمي به من تعلق دارد و هر يک از ما که از دنيا برود خيمه‏اي دارد که در آنجا ساکن مي‏شود. [1] .

پی نوشت ها:
[1] عين الحيات.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir