کرامت و درخت سدر

نوع اصطلاح :
عنوان :
کرامت و درخت سدر
شیخ مفید رحمه الله در ارشاد نقل می کند، وقتی که حضرت جواد علیه السلام با همسرش فضل دختر مأمون از بغداد به مدینه مراجعه می فرمود به کوفه تشریف آوردند مردم او را مشایعت می کردند. موقع غروب به خانه‏ی مسیب رسید در آنجا فرود آمد و داخل مسجد رفت. در صحن مسجد رفت سدری بود که هنوز میوه نیاورده بود، امام کوزه‏ی آبی خواست و در پای درخت وضو گرفت و برای مردم نماز مغرب خواند. در رکعت اول سوره حمد و اذا جاءنصرالله خواند و در رکعت دوم حمد و قل هوالله خواند و پیش از رکوع قنوت گرفت، پس رکعت سوم را خواند و تشهد و سلام گفت، بعد از مدتی نماز عشا را به جای آورد و تعقیب خواند و دو سجده شکر به جای آورد و از مسجد بیرون آمد زمانیکه به کنار درخت سدر رسید مردم دیدند که آن درخت میوه داده و از این جریان شگفت زده شدند از میوه‏ی آن درخت خوردند، میوه اش هسته نداشت آنگاه امام علیه السلام را تودیع نمودند[1] .

پی نوشت ها:
[1] ارشاد مفید ص 323 - مناقب ابن شهرآشوب ج 4، ص 390، - احقاق الحق ج 12 ص 425 و 424.
منبع: زندگانی امام جواد؛ حسین ایمانی یامچی؛ مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت(ع).
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir