فرستادن لباس قبل از بیان درخواست

نوع اصطلاح :
عنوان :
فرستادن لباس قبل از بیان درخواست
حسن بن علی وشاء می‏گوید: در قریه‏ای نزدیک مدینه به نام صریا با امام جواد علیه‏السلام در اطاقی نشسته بودیم. سپس حضرت برخاست و به من فرمود: «از جایت حرکت نکن.»
با خود گفتم: «می‏خواستم پیراهنی از لباسهای امام رضا علیه‏السلام را از ایشان بگیرم ولی موفق نشدم. اما وقتی که امام جواد علیه‏السلام برگشت از او آن را درخواست می‏کنم.»
قبل از اینکه من در این مورد چیزی بگویم و امام جواد علیه‏السلام برگردد، آن حضرت توسط شخصی پیراهن را برایم فرستاد و قاصد گفت که امام جواد علیه‏السلام فرمود: «این یکی از لباسهای امام رضا علیه‏السلام است که در آن نماز می‏گزارده است.» [1] .
محمد بن سهل می‏گوید: چند سالی در مکه ساکن شده بودم. پس روزی به مدینه آمدم و خدمت امام جواد علیه‏السلام رسیدم و خواستم که از آن حضرت لباسی بگیرم ولی فرصت نشد تا خواسته‏ام را عنوان کنم تا اینکه از ایشان خداحافظی کردم.
وقتی که از شهر بیرون می‏رفتم، با خود گفتم: «نامه‏ای برای امام جواد علیه‏السلام می‏فرستم و در آن نامه خواسته‏ام را از ایشان می‏خواهم.»
نامه را نوشتم ولی بعد به مسجد پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم رفتم تا اینکه دو رکعت نماز بخوانم و از خداوند متعال طلب خیر بکنم، اگر در قلبم افتاد که نامه را بفرستم، می‏فرستم و الا آن را می‏سوزانم.
پس استخاره کردم و در قلبم افتاد که نفرستم. پس نامه را سوزاندم و از مدینه خارج شدم.
در این حال فرستاده‏ای را دیدم که لباسی در بقچه دارد و بین شتران گردش می‏کند و از دیگران سراغ مرا می‏گیرد. تا اینکه به من رسید و گفت: «این را مولایت فرستاده است.» دیدم دو لباس است. [2] .

پی نوشت:
[1] بحارالانوار ج 50.
[2] بحارالانوار ج 50.
منبع: عجایب و معجزات شگفت‏انگیزی از امام جواد؛ تهیه و تنظیم: واحد تحقیقاتی گل نرگس ؛ شمیم گل نرگس چاپ چهارم 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir