ولادت شگفت‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
ولادت شگفت‏
«حکیمه خاتون» دختر امام کاظم علیه‏السلام می‏گوید:
روزی برادرم حضرت رضا علیه‏السلام مرا خواست و فرمود: «ای حکیمه! امشب فرزند مبارک «خیزران» متولد خواهد شد، باید هنگام ولادتش حاضر باشی.»
من در خدمت آن حضرت ماندم. شب مرا با خیزران و زنان قابله در اطاقی تنها گذاشت و چراغی برای ما روشن کرد و خود بیرون رفت. چون او را درد زائیدن گرفت چراغ خاموش گردید. ما از خاموشی چراغ اندوهگین شدیم، ناگاه اطاق به نور وجود او روشن گردید، در حالی که آن حضرت را پرده‏ی نازکی احاطه کرده بود و نوری از آن نوزاد ساطع شد که تمام حجره را منور و روشن نمود.
در این وقت امام رضا علیه‏السلام وارد شد و نوزاد را بلند کرد و در گوش‏های او اذان و اقامه گفت و سپس در گهواره نهاد و به من فرمود:
«ای حکیمه در کنار گهواره باش.»
روز سوم دیدم حضرت جواد علیه‏السلام چشمانش را به سوی آسمان دوخت، آنگاه نظری به جانب راست و چپ خویش نمود و فرمود:
«اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمدا رسول الله.»
حکیمه گوید:
من هراسان و وحشت‏زده شدم و دوان دوان به محضر امام رضا علیه‏السلام رسیدم و عرض کردم: «از این نوزاد سخنانی بس شگفت شنیدم و چون حال طفل را برای امام بیان داشتم حضرت فرمود: «آنچه بعد از این، از عجایب احوال او مشاهده خواهی نمود، بیش از آن چیزی است که اکنون مشاهده کردی.» [1] .

پی نوشت:
[1] بحارالانوار، ج 50، ص 15.

منبع: کرامات و مقامات عرفانی امام محمد جواد؛ سید علی حسینی قمی ؛ نبوغ چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir