دستور به مرده، جهت اعلام دارائی خود

نوع اصطلاح :
عنوان :
دستور به مرده، جهت اعلام دارائی خود
ابن شهر آشوب آورده است:
از حسن بن علی روایت شده که مردی خدمت امام جواد علیه السلام رسید و عرض کرد: ای فرزند رسول خدا! مرا دریاب! پدرم به مرگ ناگهانی مرد، در حالیکه صاحب دو هزار دینار است و من که عیالوارم، به پولها دسترسی ندارم.
امام جواد علیه السلام فرمود: وقتی نماز عشا به جای آوردی، صد مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد بفرست تا پدرت جای پولها را به تو بگوید، چون آن مرد چنین کرد، پدرش را مشاهده کرد که محل پولها را نشانش می دهد، وقتی پولها را برداشت، پدرش به او گفت: پسرم! پولها را نزد امام علیه السلام ببر و ماجرای مرا برایش تعریف کن، چه اینکه او، مرا به این کار فرمان داد، آن مرد که بیدار شد و پولها را برداشت و خدمت امام جواد علیه السلام آورد و عرض کرد: سپاس و ستایش خدایی را که شما را برگزید و گرامی داشت.[1] .

پی نوشت ها:
[1] المناقب 4: 391.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir