خبر دادن حضرت از مسموم بودن غذا

نوع اصطلاح :
عنوان :
خبر دادن حضرت از مسموم بودن غذا
ابن حمزه طوسی روایت کرده است:
تنی چند از شیعیان از عمر بن فرج شنیدند که گفت: از امام جواد علیه السلام مطلبی شنیدم که اگر برادرم محمد آنرا می شنید، هر آینه کافر می گشت؛ گفتند: خدا تو را به کارهای نیک و صالح توفیق دهد! آن مطلب چه بود؟
او در جواب گفت: یک روز در مدینه با حضرت بودم که غذا حاضر کردند؛ حضرت فرمود: دست نگهدارید (غذا نخورید.) عرض کردم: پدرم فدایتان باد! خبری از غیب برایتان آمد؟ حضرت فرمود نانوا را نزد من بیاورید؛ او را نزد حضرت آوردند؛ پس حضرت با وی برخورد کرد و به او فرمود: چه کسی تو را وادار ساخت که مرا با این غذا مسموم کنی؟ او عرض کرد: فدایتان گردم! فلانی؛ سپس دستور داد آن غذا را بردند و غذای دیگری حاضر کردند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] الثاقب فی المناقب: 517 ح 446.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir