عمامه‏ ام را باد برد

نوع اصطلاح :
عنوان :
عمامه‏ ام را باد برد
از حضرت امام جواد علیه‏السلام سؤال شد: مرگ چیست؟ در پاسخ فرمود: مرگ همان خواب است که هر شب سر وقت شما می‏آید، جز آن که مدت خواب مرگ طولانی است و آدمی از آن خواب بیدار نمی‏شود جز روز قیامت.
قاسم بن محسن روایت می‏کند که در میان مکه و مدینه، در منزلی اعرابی گرسنه‏ای را دیدم. نانی به او دادم. چون رفت، بادی بسیار عجیب وزید و عمامه مرا برد و ندیدم به کجا برد. چون به مدینه آمدم، به خدمت حضرت امام محمد تقی علیه‏السلام رسیدم بی آنکه حرفی از آن بزنم فرمود: ای قاسم! عمامه تو را باد برد. گفتم: بلی یابن رسول الله. به غلام خود اشاره فرمود که عمامه قاسم را بیاور وقتی که آورد، عمامه من بود. پرسیدم: یابن رسول الله صلی الله علیه و آله این عمامه چگونه از آن راه دور و دراز به دست شما افتاد؟ حضرت فرمود: چون در آن منزل به آن اعرابی تصدق نمودی، حقتعالی به موجب آیه‏ی: ان الله لا یضیع اجرا المحسنین، عمامه تو را به تو رد نمود.

منبع: معجزات امام جواد؛ الله اکبرپور؛ نشر الف چاپ دوم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir