کاسه چینی به دست حضرت ذوب شد

نوع اصطلاح :
عنوان :
کاسه چینی به دست حضرت ذوب شد
علی بن ابراهیم از پدرش نقل می‏کند که می‏گوید: من خدمت ابوجعفر حضرت امام جواد علیه‏السلام بودم که صالح بن محمد بن سهل متولی اوقاف قم شرفیاب شد و گفت: سرور من! من ده هزار درهم از اموال شما را خرج کرده‏ام و قدرت پرداخت ندارم، مرا حلال کن. ابوجعفر گفت: حلالت کردم. بعد که صالح بن محمد رفت، حضرت فرمود: یک نفر برمی‏جهد و خود را بر روی اموال آل محمد می‏افکند و حق ایتام و مساکین و فقرا و درماندگان در سفر را می‏خورد و می‏بلعد بعد می‏آید و می‏گوید: حلالم کن که هزینه‏ی زندگی کرده‏ام. فکر می‏کنی غیر از این تصور می‏کرده است که من خواهم گفت: «حلالت کرده‏ام»؟ به خدا سوگند که روز واپسین بازپرسی سختی خواهد داشت.
عبدالله محمد بن زید روایت می‏کند که در خدمت امام محمد تقی علیه‏السلام بودم. دیدم که کاسه‏ی چینی پیش آن حضرت بود. فرمود: ای عبدالله! می‏خواهی که از عجایب عادات چیزی مشاهده کنی؟ گفتم: بلی یابن رسول الله صلی الله علیه و آله پس دست مبارک به طرف کاسه دراز کرد فی‏الحال دیدم که آن کاسه بگداخت و آب شد. بار دیگر دست مبارک دراز کرد و باز کاسه چنان شد که اول بود. من گفتم: یابن رسول الله صلی الله علیه و آله این از عجایبات معجزات است که حقتعالی مخصوص شما گردانیده است؟ فرمود: بلی.

منبع: معجزات امام جواد؛ الله اکبرپور؛ نشر الف چاپ دوم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir