پناه بردن به خدا

نوع اصطلاح :
عنوان :
پناه بردن به خدا
اللهم اني اعوذبک من ملمات نوازل البلاء و اهوال عظائم الضراء، فاعذني رب من صرعة البأساء و احجبني من سطوات البلاء، و نجني من مفاجاة النقم و اجرني من زوال النم و من زلل القدم.
و اجعلني اللهم في حياطة عزک و حفاظ حززک من مباغتة الدوائر و معاجلة البوادر.

ترجمه: بارالها از تلخي‏ها و ناکامي‏هاي مصائب شديده‏ي بلاها و از هول و هراس سختي‏هاي بزرگ روزگار به تو پناه مي‏برم، پروردگارا از فقر و سختي که مرا بر زمين زند پناهم ده و از حملات بلاء و گرفتاري محجوبم کن، و از کيفرهاي ناگهاني نجاتم ده و از زوال نعمتها و لغزش قدمها در پناه خود گير.
و مرا خدايا از مصائب و نوائب ناگهاني و حوادث شتابنده در حيطه‏ي عزت و حفاظ حرز خود قرار بده.

اللهم رب و ارض البلاء فاخسفها و عرصة المحن فارجفها و شمس النوائب فاکسفها و جبال السوء فانسفها و کرب الدهر فاکشفها و عوائق الامور فاصرفها، و اوردني حياض السلامة و احملني علي مطايا الکرامة، و اصحبني باقالة العثرة و اشملني بستر العورة. و جد علي يا رب بالائک و کشف بلائک و دفع ضرائک، و ادفع عني کلاکل عذابک و اصرف عني اليم عقابک و اعذني من بوائق الدهور و انقذني من سوء عواقب الامور و احرسني من جميع المحذور، و اصدع صفاء البلاء عن امري و اشلل يده عني مدي عمري انک الرب المجيد المبدي المعيد الفعال لما تريد.

خدايا پروردگارا زمين بلاء را فرو بر و عرصه‏ي محنت‏ها و رنجها را متزلزل کن و آفتاب و مصائب را در پرده‏ي کسوف درآر و کوههاي شر و بدي را از بيخ و بن بر کن و مشقات روزگار را بر طرف کن و موانع کارها را برگردان، و مرا به حوضهاي سلامت وارد نموده و بر مرکبهاي کرامت سوارم کن و با ناديده گرفتن لغزشهاي من همراهيم نما، و بپوشيده شدن بديها مشمولم گردان.
پروردگارا به عطاي نعمتها و برطرف کردن گرفتاري و دفع پريشاني و سختي بر من جود و بخشش فرما، و انواع عذابهايت را از من دفع کن و عقوبت دردناکت را از من برگردان و از غائله‏هاي روزگار پناهم ده و از سوء عاقبت امور نجاتم بخش و از تمام محذورات حراستم فرما، صخره و سنگ بلاء را از کار من درهم شکن و دست آن را از من در تمام زندگانيم شل گردان که توئي پروردگار مجيد و مبدي و معيد و فعال لما تريد.

پی نوشت:
[1] مهج الدعوات صفحه‏ي 265-259.
منبع: حضرت جواد الائمه؛ فضل الله کمپاني‏ ؛ مفید 1362ش.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir