دفع ستم

نوع اصطلاح :
عنوان :
دفع ستم
اللهم ان ظلم عبادک قد تمکن في بلادک حتي امات العدل و قطع السبل و محق الحق و ابطل الصدق و اخفي البر و اظهر الشر و اخمد التقوي و ازال الهدي و ازاح الخير و اثبت الضير و انمي الفساد و قوي العناد و بسط الجور و عدي الطور.
اللهم يا رب لا يکشف ذلک الا سلطانک و لا يجير منه الا امتنانک.
اللهم رب و ابتر الظلم و بث جبال الغشم و اخمد سوق المنکر و اعز من عنه ينزجر و احصد شأفة اهل الجور و البسهم الحور بعد الکور.

بارالها ستم بندگانت بلاد تو را چنان فرا گرفته است که عدل و داد را مي‏رانده و راهها را بريده و حق را کاهش داده و محو کرده و صدق و راستي را باطل نموده است. چنان ستمي که نيکي و خوبي را در نهان داشته و شر و بدي را آشکار ساخته است، فروغ تقوي را فرو نشانده و هدايت را از بين برده است و خير را نابود ساخته و ضرر و زيان به بار آورده است، فساد و خرابي را رويانيده و عناد و دشمني را تقويت کرده و بساط جور را گسترده و آن را از حد گذرانده است.
خدايا و پروردگارا اين همه مفاسد را برطرف نکند مگر قدرت تو و مردم را از آن پناه ندهد مگر عطاء و منت تو.
خدايا پروردگارا دنباله‏ي ستم ستمگران را قطع کن و کوههاي ظلم را متلاشي و پراکنده ساز و بازار منکرات را از رواج بيانداز و کساني را که از آن منزجرند عزيز گردان و ريشه‏ي ستمکاران را درو کن و آنها را پس از کمال و بزرگي لباس نقصان و خواري بپوشان.

و عجل اللهم اليهم البيات و انزل عليهم المثلات و امت حيوة المنکر ليؤمن المخوف و يسکن الملهوف و يشبع الجائع و يحفظ الضايع و يأوي الطريد و يعود الشريد و يغني الفقير و يجار المستجير و يوقر الکبير و يرحم الصغير و يعز المظلوم و يذل الظالم و يفرج المغموم و تنفرج الغماء و تسکن الدهماء و يموت الاختلاف و يعلو العلم و يشمل السلم و يجمع الشتات و يقوي الايمان و يتلي القرآن انک انت الديان المنعم المنان

ترجمه: بارالها هر چه زودتر آنها را گرفتار شبيخون کن و عقوبات و عذابها را بر آن نازل نما و دوران منکرات را پايان بخش تا شخص بيمناک در امان باشد و ستمديده آرامش يابد و گرسنه سير شود و تباه شده حفظ و حراست گردد و رانده شده پناه يابد و آنکه مورد نفرت قرار گرفته باز گردد و فقير توانگر شود و پناهنده پناه يابد و ستمديده عزيز و ستمگر خوار گردد و اندوهگين دلشاد شود و غمگين را گشايشي رسد و اختلاف از ميان برداشته شود و علم و دانش برتري يابد و سلامت شامل همگان گردد و پراکندگي‏ها به جمعيت بدل شود و ايمان قوي گردد و قرآن تلاوت شود که توئي جزا دهنده‏ي نعمت بخش صاحب منت.

پی نوشت:
[1] مهج الدعوات صفحه‏ي 265-259.
منبع: حضرت جواد الائمه؛ فضل الله کمپاني‏ ؛ مفید 1362ش.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir