نفرین آن حضرت بر ابی‏الخطاب

نوع اصطلاح :
عنوان :
نفرین آن حضرت بر ابی‏الخطاب
علی بن مهزیار گوید : از امام جواد علیه‏السلام شنیدم که می‏فرمود : هنگامیکه نام ابوالخطاب نزد ایشان برده شد :
خداوند ابی‏الخطاب و اصحاب او را لعنت کند، و از رحمتش دور دارد، و شک کنندگان و هر که در این امر توقف کند و در آن شک کند را لعنت نماید.
سپس فرمود : این ابوالغمر و جعفر بن واقد و هاشم بن ابی‏هاشم هستند که زندگیشان از طریق یاد نمودن ما می‏گذشت اما اکنون مردم را به سوی چیزی که ابوالخطاب می‏خواند فرامی‏خوانند.
خداوند ابوالخطاب را لعنت کند، و آنان را همراه او لعنت کند و هر کس را که کردارشان را پذیرفته نیز لعنت نماید.
ای علی از لعنت کردن آنان هراسی نداشته باش، خداوند ایشان را لعنت کند، به درستی که خداوند آنان را لعنت کرده، سپس فرمود : پیامبر می‏فرماید : هر که از لعنت کردن کسی که خداوند او را لعنت کرده احساس گناه کند پس لعنت الهی بر او باد.

دعاؤه علی ابی‏الخطاب
عن علی بن مهزیار قال : سمعت اباجعفر علیه‏السلام یقول : و قد ذکر عنده ابوالخطاب :
لعن الله اباالخطاب، و لعن اصحابه، و لعن الشاکین فی لعنه، و لعن من قد وقف فی ذلک و شک فیه.
ثم قال : هذا ابوالغمر و جعفر بن واقد و هاشم بن ابی‏هاشم استأکلوا بنا الناس، و صاروا دعاة یدعون الناس الی ما دعا الیه ابوالخطاب :
لعنه الله، و لعنهم معه، و لعن من قبل ذلک منهم.
یا علی لا تتحرجن من لعنهم، لعنهم الله، فان الله قد لعنهم، ثم قال : قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم : من تأثم ان یلعن من لعنه الله فعلیه لعنة الله.

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir