دعای در استخاره

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای در استخاره
از آن حضرت روایت شده که فرمود : هرگاه می‏خواهم در کار مهم از خدا طلب خیر نمایم، صد بار از خدا طلب خیر می‏کنم، و اگر در خریدن برده یا امثال آن باشد سه بار در یک مکان از خدا طلب خیر می‏کنم، می‏گویم :
خدایا! از تو می‏خواهم به اینکه دانای نهان و آشکاری، اگر می‏دانی این کار برایم خیر به دنبال دارد آن را برایم اختیار کن و برایم آسان گردان، و اگر می‏دانی برایم در دین و دنیا و آخرت شر به دنبال دارد آن را از من دور دار به سوی آنچه برایم خیر به دنبال دارد، و در آن مرا به قضا و قدرت راضی گردان، تو دانسته و من نمی‏دانم، و تو قادر و من ناتوانم، و تو حکم کرده و من حکم نمی‏کنم، تو دانای پنهانیها هستی.

دعاؤه فی الاستخارة
روی انه قال علیه‏السلام : انی اذا اردت الاستخارة فی الامر العظیم، استخرت الله مائة مرة، و ان کان شری رأس او شبهه استخرته ثلاث مرات فی مقعد، اقول :
اللهم انی اسألک بانک عالم الغیب و الشهادة، ان کنت تعلیم ان کذا و کذا خیر لی، فخره لی و یسره، و ان کنت تعلم انه شر لی فی دینی و دنیای و اخرتی، فاصرفه عنی الی ما هو خیر لی، و رضنی فی ذلک بقضائک، فانک تعلم و لا اعلم، و تقدر و لا اقدر، و تقضی و لا اقضی، انک علام الغیوب.

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir