دعای تعویذ برای روز یکشنبه

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای تعویذ برای روز یکشنبه
به نام خداوند بخشنده‏ی مهربان، خدا برتر است، خدا برتر است، پروردگار بر عرش استقرار یافت، و آسمانها و زمین به حکمتش پابرجا شد، و ستارگان به امرش شکوفا، و کوه‏ها به اجازه‏اش برپا ایستادند، هر که در آسمانها و زمین است از نامش تجاوز نمی‏کند.
آنکه کوه‏ها با فرمانبری اطاعت او را کرده، و جسدها با اینکه پوسیده‏اند به فرمانش برانگیخته می‏شوند، و با آن از هر گمراه و تجاوزگر و ستمگر و زورگو و حسودی خود را پناه می‏دهم.
و به نام خدائی که بین دو دریا حائلی قرار داد، و به خدایی که در آسمان ستارگان را قرار داد، و در آن چراغ و ماهی نور دهنده مستقر کرد، و آن را برای بینندگان تزیین نمود، و از هر شیطان رانده شده محافظت کرد، و در زمین کوه‏های استواری را قرار داد، خود را در حجاب قرار می‏دهم که به من بدی یا زشتی یا بلایی را متوجه سازد.
حم، حم، حم، از جانب خدای مهربان بخشنده نازل شده است، حم، حم، حم، عسق، اینگونه به تو و به کسانی که قبل از تو بودند خدای گرامی و حکیم وحی فرمود، و درود و سلام خدا بر محمد و خاندانش باد.

دعاؤه فی العوذة لیوم الاحد
بسم الله الرحمن الرحیم، الله اکبر الله اکبر، استوی الرب علی العرش، و قامت السماوات و الارض بحکمته، و زهرت النجوم بامره، و رست الجبال باذنه، لا یجاوز اسمه من فی السماوات و الارض.
الذی دانت له الجبال و هی طائعة، وانبعثت له الاجساد و هی بالیة، و به احتجب عن کل غاو و باغ و طاغ، و جبار و حاسد.
و بسم الله الذی جعل به بین البحرین حاجزا، و احتجب بالله الذی جعل فی السماء بروجا، و جعل فیها سراجا و قمرا منیرا، و زینها للناظرین و حفظها من کل شیطان رجیم، و جعل فی الارض رواسی جبالا اوتادا، ان یوصل الی بسوء او فاحشة او بلیة.
حم، حم، حم تنزیل من الرحمن الرحیم، حم، حم، حم، عسق، کذلک یوحی الیک و الی الذین من قبلک الله العزیز الحکیم، و صلی الله علی محمد و ال محمد و سلم تسلیما.

منبع: صحیفه امام جواد(ع)؛ جواد قیومی اصفهانی ؛ دفتر انتشارات اسلامی چاپ اول 1381.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir