لعنت حضرت بر ابو الخطاب

نوع اصطلاح :
عنوان :
لعنت حضرت بر ابو الخطاب
شیخ طوسی گفته است:
از علی بن مهزیار روایت شده که گفت: از امام جواد علیه السلام شنیدم که وقتی حضورش، حرف ابو الخطاب محمد بن ابی زینب به میان آمد، فرمود: خدا ابو الخطاب و اصحاب واران او و شک کنندگان در لعنش و هر کس را که در این مورد درنگ کند و تردید نماید، لعنت کند.
سپس فرمود: ابو غمر و جعفر بن واقد و هاشم بن ابو هاشم اند که بنام ما از جیب مردم تأمین معاش کردند و اکنون به مبلغین افکار ابو الخطاب، بدل شده اند، خدای متعال او را و آنها را و هر کس سخنان آنها را بپذیرد، لعنت کند، ای علی! مبادا از لعن کردن آنان، فرو گذار کنی، خداوند لعنتشان کند و بهقین خدای متعال، لعنتشان کرده است. سپس افزود: رسول خدا فرمود: هر کس از لعن کردن کسی را که خدای متعال لعنتش کرده است، توبه کند، لعنت خدا بر او باد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] اختیار معرفه الرجال 2: 810 ح 1012.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir