دستور درمان آرامش زلزله

نوع اصطلاح :
عنوان :
دستور درمان آرامش زلزله
مرحوم شیخ صدوق رضوان الله تعالی علیه به طور مستند به نقل از علی بن مهزیار اهوازی - که یکی از اصحاب و یاران باوفای امام جواد، امام هادی و امام حسن عسکری علیهم‏السلام می‏باشد - حکایت نماید:
در یکی از روزها، نامه‏ای به محضر مبارک حضرت ابوجعفر، امام محمد جواد علیه‏السلام بدین مضمون نوشتم:
یا ابن رسول الله! در شهر اهواز و حوالی آن، زلزله بسیار رخ می‏دهد، آیا اجازه می‏فرمائی که از این جا کوچ کنیم و در محلی با أمن و امان سکنی گزینیم؟
و سپس نامه را برای حضرت ارسال کردم.
امام علیه‏السلام پس از گذشت چند روزی، در جواب نامه چنین مرقوم فرمود:
در آن محل بمانید و از آن جا کوچ نکنید، بلکه روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه را روزه بگیرید.
و چون روز جمعه فرا رسید، غسل جمعه نمائید؛ و سپس لباس تمیز بپوشید و تمام افراد در محلی مناسب تجمع کنید و در آن جا همه با هم با خداوند متعال راز و نیاز و مناجات نمائید و از درگاه با عظمتش بخواهید تا مشکل همگان را برطرف سازد.
علی بن مهزیار گوید: چون طبق دستور حضرت جوادالأئمه علیه‏السلام، همگی ما چنین کردیم، زلزله آرامش پیدا کرد؛ و پس از آن، عموم اهالی اهواز به برکت راهنمائی آن حضرت از خطر زمین لرزه در أمان قرار گرفتند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] من لا یحضره الفقیه: ج 1، ص 343، ح 1518، وسائل الشیعة: ج 7، ص 504، ح 1.
منبع: چهل داستان و چهل حدیث از امام محمد جواد؛ مؤلف: عبدالله صالحی؛ نشر مهدی یار.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir