نماز در پوست مردار

نوع اصطلاح :
عنوان :
نماز در پوست مردار
کلینی گفته است:
از قاسم بن صیقل نقل شده که گفت: به امام رضا علیه السلام نوشتم: کار من، ساختن غلاف شمشیر از پوست الاغهای مرده است، چه بسا ذرات آن در لباسم می ماند و با همان وضع، نماز می گزارم، حضرت در جوابم نوشت: لباس خود را برای نماز، عوض کن، بار دیگر خدمت امام جواد علیه السلام نوشتم که: در نامه ای به پدر بزرگوارتان، چنین و چنان نوشتم و دستور حضرت برایم دشوار بود، لذا کار خود را به استفاده از پوست الاغهای وحشی ذبح شده، تغییر دادم. امام جواد علیه السلام در جوابم، چنین نگاشت: کارهای نیک را - خدا تو را رحمت کند! - به صبر و تحمل واگذار (بر سختی آنها صبر کن)؛ اگر از پوست حیوان وحشی ذبح شده که پاک است، استفاده می کنی، اشکال ندارد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] کافی 3: 407 ح 16.
منبع: فرهنگ جامع سخنان امام جواد؛ گروه حدیث پژوهشکده باقرالعلوم؛ ترجمه مسلم صاحبی؛ شرکت جاپ و نشر بین الملل چاپ اول زمستان 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir