مرگ ناگهانی و اهمیت صلوات

نوع اصطلاح :
عنوان :
مرگ ناگهانی و اهمیت صلوات
مرحوم قطب الدین راوندی رضوان الله تعالی علیه به نقل از ابوهاشم جعفری حکایت نماید:
روزی شخصی به محضر مبارک حضرت ابوجعفر، امام محمد جواد علیه‏السلام وارد شد و اظهار داشت: یا ابن رسول الله! پدرم سکته کرده و مرده است و دارای اموال و جواهراتی بسیار می‏باشد، که من از محل آن‏ها بی‏اطلاع هستم.
و من دارای عائله‏ای بسیار سنگین هستم، که از تأمین زندگی آن‏ها عاجز و ناتوان می‏باشم.
و سپس اظهار داشت: به هر حال من یکی از دوستان و علاقه‏مندان به شما هستم، تقاضامندم به فریاد من برسی و مرا از این مشکل نجات دهی.
امام جواد علیه‏السلام در پاسخ به تقاضای او فرمود: پس از آن که نماز عشای خود را خواندی، بر محمد و اهل بیتش علیهم‏السلام، صلوات بفرست.
پس از آن، پدرت را در عالم خواب خواهی دید؛ و آن گاه تو را نسبت به محل ثروت و اموالش آگاه می‏نماید.
آن شخص به توصیه‏ی حضرت عمل کرد و چون پدر خود را در عالم خواب دید، به او گفت: پسرم! من اموال خود را در فلان مکان و فلان محل پنهان کرده‏ام، آن‏ها را بردار و نزد فرزند رسول خدا، حضرت ابوجعفر، امام محمد جواد علیه‏السلام برسان.
هنگامی که آن شخص از خواب بیدار گشت، صبحگاهان به طرف محل مورد نظر حرکت کرد.
و چون به آن جا رسید، پس از اندکی جستجو اموال را پیدا نمود و آن‏ها را برداشت و خدمت امام جواد علیه‏السلام آورد و جریان را برای حضرت بازگو کرد.
و سپس گفت: شکر و سپاس خداوند متعال را، که شما آل‏محمد علیهم‏السلام را این چنین گرامی داشت؛ و شما را از بین خلایق برگزید، تا مردم را از مشکلات و گرفتاری‏ها نجات بخشید. [1] .

پی نوشت ها:
[1] الخرایج و الجرایح: ج 2، ص 665، ح 5.
منبع: چهل داستان و چهل حدیث از امام محمد جواد؛ مؤلف: عبدالله صالحی؛ نشر مهدی یار.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir